Her Havuzun İhtiyacı: Tuz-Klor Jeneratörü

Son zamanlarda havuzların olmazsa olmazı tuz klor jeneratörleri insan sağlığı ve kullanım konforu olarak tercih sebebi oluyor. Havuz suyunun bakteri, virüs ve yosun oluşumunu yok eden kloru doğal yolla tuz klor jeneratörlerinin özel elektroliz hücresinde bulunan titanyum plakadan oluşturur . Sadece havuza uygun miktarda tuz atmak cihazın doğru şekilde çalışmasını ve suyun temiz kalmasını sağlayacaktır.

Tuz Klor Jeneratörü Nedir Nasıl Kullanılmalıdır?

Havuz suyunda başlıca gelen dezenfektan klordur. Tuz Klor jeneratörleri, havuz suyuna ilave edilen  tuzdan klor elde eden cihazdır. Sodyum ve klorür iyonu yaygınca bilinen adıyla tuz, NaCl kimyasal formülüne sahip bileşik bir iyondur.  Tuz klor jeneratörü  havuzunuz için uygun olan cihazı taktıktan sonra filtrasyon çalıştığı takdirde otomatik olarak dozlama yapar. Havuz suyunda ki istenilen dengeyi en doğru şekilde yapar dijital kontrol göstergesinden suyun değerlerini görmenizi sağlar  ve size de sevdiklerinizle beraber keyifli vakit geçirmeniz kalır.

Avantajlarını 7 Maddede Ele Alırsak

  • Gözünüzü suyun altında çekinmeden açabileceği bir havuz suyu oluşturur. Göz yanması ve cilt rahatsızlığı olan kişiler için mükemmel bir tercih olacaktır.
  • Havuzunuz açık veya kapalı olsun problem değil. Her tip havuzda rahatlıkla kullanılabilir.
  • Dezenfeksiyon için kimyasal kullanımı gerektirmez.
  • Bütün  filtrasyon sistemleriyle (Kum Filtresi,Kartuş Filtre vs.) uyumludur.
  • Cihaz besleme hattına eklenir  ve kullanımı çok kolaydır.
  • Sürekli servis ve bakım gerektirmediği gibi uzun ömürlü ve sağlamdır.

-Ek Bilgi 

⋅ Her havuzda olduğu gibi suyun pH değeri 7,2-7,6 aralığında korunması gerekir.

Tuz Klor Jeneratörü ile üretilen klor, suyun değerlerini etkilemez (pH, Alkalinite ve Kalsiyum sertliği) daha ekonomik olduğu gibi suyun dengesini sağlamak çok daha kolaydır.

⋅ Cihaz sayesinde bakteri ve virüsler doğal yolla bertaraf edilir. Suyun berrak, temiz ve hijyenik olmasını mümkün kılar.