Havuz Filtreleri

Yaz kış kullanılabilir havuzların oluşması için havuz bakımının düzenli olarak yapılması gerekir. havuz temizliği filtreleme ve dezenfekte etme aşamaları halinde iki aşamada gerçekleştirilir. Öncelikle havuzlarda biriken yaprak, kıl, böcek ve benzeri her çeşit görünür maddenin ayıklanması ve havuzdan atılası gerekir. Havuz giderleri uygun filtrelemenin takılması yardımıyla bu kalıntıları havuzdan atarak temiz ve berrak bir havuzun oluşmasını sağlar. Havuz temizliği istediğiniz gibi bir havuzun oluşmasını sağlar. Rahatça girebileceğiniz, istediğiniz kadar vakit geçirebileceğiniz havuzlar için havuz filtreleri kullanmalısınız. Havuz bakımında bütün ekipmanların hazır bulunması ve havuzun daha verimli çalışmasına ve enerji tasarrufunda bulunmasına yardım eder. Havuz ekipmanlarının ve filtrenin doğru seçimi sizin işinizi kolaylaştırmaktadır.

Havuz Filtrasyonu

Havuz temizliğinde öncelikle havuzda biriken görünür maddelerin temizlenmesinden başlamak gerekir. zamanla havuzlarda çeşitli kalıntılar oluşur. Rüzgarın getirdiği toprak ve kum parçaları, yapraklar, çeşitli insan kalıntıları, böcek kalıntıları ve her türlü maddeler havuzda birikir. Özellikle uzun zaman kullanılmayan havuzlarda bu birikimleri daha sık görürüz. Küçük büyük her türden bu kalıntıları süpürmek ve filtre etmek gerekir. bunlar için kullanılan havuz robotları da filtreleme görevi görmektedir. Havuz filtreleri takarak gider kısmına yapılarak hem havuzun temizlenmesini he de su değişiminin oluşmasını sağlar. Bu filtreler temizlemenin yanı sıra su değişimini de sağlayarak havuzun her daim temiz olmasını sağlamaktadır.

Havuz Temizliği

Havuz temizliğinde görünen kalıntı parçaları temizledikten sonra havuzun hijyenik hale getirilmesi gerekir. Bu işe havuz dezenfeksiyonu denilir. Özellikle çok kişinin girdiği havuzlarda çeşitli kimyasalların atılarak havuzun temiz tutulması ve suyun hijyenik olması sağlık açısından çok önemlidir. Dezenfekte edilmeyen havuzlar ne kadar temizlenirse temizlensin girmek için uygun olmaz. Havuzun içindeki suyu sadece suyu yutmakla kalmayız. Aynı zamanda vücudun diğer bölgelerine de doğrudan temas sağladığı için hijyen olayan havuzlar çeşitli hastalıkların oluşmasına davet çıkarır. Bu yüzden havuzlarda bakımın yapılması, havuz filtreleri takımının yapılması ve havuz hijyenin sağlanması gerekir. havuzlarda genel bakım görevi gören filtreleri uzun kullanım sonunda değişiminin yapılası verim alınmasını etkiler.